zidiniai krosneles

Yra keletas faktorių, kurie yra svarbūs nusprendžiant, kur ir kaip pastatyti naują šildymo krosnį ar židinį. Kai kurie faktoriai net dažnai apsprendžia, kokį įrenginį jūs apsispręsite pirkti. Tai yra ypač svarbu, kai jūs planuojate jau pastatyto namo vidinį interjerą ir šildymo krosnies instaliacijos nėra papildomo ar iš naujo permodeliuojamo plano dalis. Jei jūs norite pakeisti krosnies stovėjimo vietą, tačiau norite išsaugoti tą patį kaminą, tada jūsų apsisprendimas jau yra savaime aiškus. Jei jūs norite, kad atviras židinys daugiau šildytų, tada jūs turėtumėte pasirinkti papildomo įrenginio prie židinio įmontavimo variantą – atskirą krosnelę, kurios visa trauka eitų per židinio kaminą. Jei jūs statote visai naują namą arba permodeliuojate senąjį, tada jūs turite didesnį pasirinkimą dėl židinio pobūdžio ir jo pastatymo vietos, ir jūs galite pritaikyti jį prie esamos aplinkos ir traukos sistemos. Šioje situacijoje jums tiktų jau pagaminti židiniai, kurios mes galime įmontuoti ir kuriuos jūs lengvai galite prisitaikyti prie jūsų kambario dizaino ir paties namo interjero. Jūs visada surasite tinkamo tipo, stiliaus ir dydžio šildymo krosnių ir židinių tarp Vermont liejinių ir Vakarų olandų firmų siūlomų prietaisų. Mes jums rekomenduojame pasitarti su vietiniais šios produkcijos platintojais dar tik jums pradėjus projektuoti namą. Platintojo patirtis ir profesionalus patarimas jums butų labai naudingi, nes jis galėtų jums padėti teisingai pasirinkti ir patarti, kaip suprojektuoti vietą įrenginio pastatymui. Patogiausia vieta, tinkama pastatyti krosnį ar židinį, yra tas kambarys, kur jūs daugiausiai praleidžiate savo laisvalaikį. Rami kambario liepsna yra pagrindinis kambario akcentas, į kurį dažniausiai nukrypsta visų akys, taigi tuo pačiu yra pats geriausiais būdas pasidžiaugti jo teikiama ramybe ir žavesiu. Tad savaime suprantama, kad židiniui geriausia vieta būtų poilsio kambarys.

Vermont liejinių krosnelės ar židiniai yra stiprūs apšildymo įrenginiai, ir jei jūs norite gerai apšildyti visą namą, tada jums labiausiai tiktų tokia šildymo forma, kuri yra pavaizduota pavyzdyje 1., kur visa mano/buto erdvė yra vientisa, o šildymo įrenginys yra pateiktas namo centre. Tokio pobūdžio išplanavimas yra efektyvus, kadangi erdvė nėra išskaidyta, nėra jokių kliūčių laisvai šilumos cirkuliacijai, o įrenginys, esantis centrinėje namo vietoje, užtikrina, kad šiluma būtų tolygiai paskirstyta po visus namus.

Pavyzdys 1.: krosnis pastatyta centrinėje namo dalyje. Tai efektyviausias būdas šilumos cirkuliacijai vientisoje neišskaidytoje namo dalyje.

Tačiau, kartais pastatyti įrenginį centrinėje namo vietoje yra neįmanoma, nes namo erdvė yra išskaidyta į keletą ar daugiau mažų kambarių, vietoj vienos didelės vientisos erdvės. Tokiu atveju reikia atlikti keletą operacijų, kad būtų galima maksimaliai užtikrinti šilumos cirkuliaciją po atskiras namo dalis. Norint patikrinti kaip efektyviai šiluma galės cirkuliuoti visoje namų erdvėje, galima atlikti tokį eksperimentą. Jei jūs galite pereiti nu šilumą spinduliuojančios vietos per visus kambarius negrįždami tuo pačiu keliu, šiluma lygiai taip pat galės cirkuliuoti po visą aukštą, net jei šilumos įrenginys nestovės namo centre (žr. pavyzdį 2).

Pavyzdys 2.: net jei krosnis pastatyta ne centrinėje namo dalyje, šiluma vis tie cirkuliuoja. Pavyzdžiui jūs galite vaikščioti po namus, negrįždami tau pačiu keliu, tada šiluma jūsų namuose taip pat gerai cirkuliuos.

Šilumos efektyvesnę cirkuliaciją galima paskatinti mažų ventiliatorių pagalba. Šie ventiliatoriai gali būti patalpinti durų staktų kampuose ir tokių būdu jei padės pernešti šilumą iš vieno kambario į kitą. Jei norima dar didesnio efektyvumo, galima ventiliatorių įstatyti į ventiliacinę angą. Ventiliacinę angą galima įmontuoti sienoje arba lubose, jei norima šilumą perduoti į viršutinius aukštus (žr. pavyzdį 3).

Pavyzdys 3.: šiluma gali būti išsklaidyta mažų ventiliatorių pagalba. Šie ventiliatoriai gali būti įtaisyti prieškambaryje / koridoriuje (F), arba įtaisyti ventiliacinėse angose, esančiose vidinėse sienose (R).

{lang.kontaktai}

 

www.visizidiniai.lt © Židiniai Krosnelės